Pāriet uz galveno saturu
Pieredzējuši ārsti
Precīza diagnoze
Skaidrs plāns

Priekšrocības

Izcils estētisks rezultāts
Ārstēšana notiek diskrēti un bez sāpēm
Zems slimības recidīva līmenis
Īss atlabšanas periods

Simptomi

Slimība parasti sākas kā akūts iekaisums ar strutu abscesa veidošanos starpgūžu rievas rajonā, kā dēļ tiek apmeklēts ķirurgs. Pēc akūtās situācijas likvidēšanas slimība visbiežāk pāriet hroniskā formā, kuras gaitā starpgūžu rievas rajonā veidojas fistulas, kas periodiski iekaist un no kurām izdalās strutas un asinis. Fistulas pamazām sazarojas, tādējādi draudot izplatīties tālāk.

Šī slimība nav ļaundabīga, taču tā būtiski samazina dzīves kvalitāti, jo saistās ar periodisku iekaisumu veidošanos un darbnespēju.

Pēc statistikas datiem ar šo slimību slimo 25 no 100 000 iedzīvotājiem, bet karavīru vidū šī slimība ir novērojama pat 10 reizes biežāk. Šī slimības skar galvenokārt vīriešus vecumā no 18 līdz 40 gadiem. Slimības riskam ir pakļauti galvenokārt vīrieši ar tumsnēju ādas krāsu, izteiktu ķermeņa apmatojumu, lieko svaru, dziļu starpgūžu rievu, kā arī sēdoša dzīvesveida piekritēji (birojā, automašīnā u. tml.).

Ārstēšanas metodes

Pilonidālā sinusa lāzerablācijas operācija patlaban ir visefektīvākā un drošākā astes kaula epiteliālo eju ārstēšanā.

Operācijas laikā fistulas ejās tiek ievadīts lāzervads, un ar lāzerenerģijas palīdzību fistulas ejas tiek likvidētas. Pēc operācijas fistulas atveru vietās ir nelielas, līdz 1,5 cm diametrā brūcītes, kas sadzīst dažu nedēļu laikā. Pacients operācijas dienā var doties mājās un nākamajā dienā var atgriezties vidusmēra ikdienas un darba aktivitātēs. Pēcoperācijas periods ir komfortabls, bez izteiktām sāpēm, nav jāievēro stingrs, saudzējošs režīms. Pēc operācijas var sēdēt, doties ceļojumos vai nodarboties ar sportu. Pēc pilonidālā sinusa lāzerablācijas nepastāv šuvju nesaturēšanas risks, jo operācija tiek veikta caur nelielu griezienu ādā, pēc kura sadzīšanas ir ideāli labs kosmētisks efekts.

Svarīgi zināt

Progresē
Lāzeroperāciju var veikt tikai slimības remisijas (kad nav akūts iekaisuma process) fāzē.
Ietekmē dzīves kvalitāti
Ja epiteliālās ejas ir iekaisušas un ir abscess, tad tās neatliekamā kārtā ir jāatver un strutas jāizlaiž ārā.
Ja neārstē – atkārtojas
Pēc strutu likvidēšanas zemādā paliek ejas, no kurām periodiski izdalās šķidrums, dažkārt ar asinīm. Pēc kāda laika sastrutojums var izveidoties atkal.
Var ārstēt
Visefektīvākā astes kaula epiteliālo eju ārstēšanas metode ir ķirurģiska ārstēšana ar lāzeru.

Mūsu speciālisti

Aigars Martinsons
Dr. med. Aigars Martinsons
Ķirurgs, proktologs, Proktoloģijas nodaļas vadītājs
Uzzini vairāk
Inga Melbārde-Gorkuša
Dr. Inga Melbārde-Gorkuša
Ķirurgs, proktologs
Uzzini vairāk
Elīna Tauvēna
Dr. Elīna Tauvēna
Ķirurgs, proktologs
Uzzini vairāk
Deniss Anufrijevs
Dr. Deniss Anufrijevs
Ķirurgs, proktologs
Uzzini vairāk

Populārākie raksti Visi raksti

Biežāk uzdotie jautājumi
Ja ir sūdzības par diskomfortu un sāpēm astes kaula rajonā, tas varētu liecināt par sinus pilonidalis (astes kaula eju) sastrutojumu. Dr. Mauriņa klīnikā vizītē pie proktologa tiek veikta eju ultrasonoskopija, lai izvērtētu astes kaula eju sazarojumu un strutu kolekciju. Vizītes laikā ārsts sastāda ārstēšanas plānu un izmaksas.